Rzadko mi się zdarza robić męskie swetry. Jeśli już robię to najczęściej dla mojego osobistego Kochanego Modela. Tradycyjnie i tym razem zażyczył sobie coś prostego, najlepiej bez wzorów, ale udało mi się przeforsować delikatne romby na tle lewych oczek z przodu swetra.Wzór rombów znalazłam w archiwalnym numerze Sandry-Jesień 91/92, model 23. Do projektu wybraliśmy alpakę Dropsa w kolorze iglastego lasu.
Tył i rękawy to jersey prawy. Szpiczasty dekolt wmontowałam w romby, a pliski i ściągacze przy rękawach robiłam z przekręconych oczek co dało ładny efekt. Ściągacz na dole swetra robiłam w okrążeniach. Potem rozdzielałam na przód i tył, a rękawy robiłam w okrążeniach od góry. Ponieważ sweter w założeniu miał być ciepły i nieprzewiewny zrobiłam go na cienkich drutach nr 3.
I niech mi tylko nikt nie mówi,że wygląda jak maszynowa robota!
I niech mi tylko nikt nie mówi,że wygląda jak maszynowa robota!
To zdjęcie w jesiennym słońcu najlepiej oddaje kolor tej pięknej iglasto-sosnowej zielonej alpaki.
Na szczęście po wypraniu alpaka zmiękła i już tak nie gryzie jak podczas roboty.
I jak widać, nie tylko pan cieszy się z nowego swetra.
Bezcenne, refleksyjne spojrzenia Safirki na jesienny ogród |
Szczegóły techniczne:
Wzór: Romby z Sandry Jesień 91/92, a całość pomysł Gabidrutkowy
Włóczka:40 dag (8 motków) Alpaka Drops 7238 - (50g/167m)
Druty: ściągacze na nr 2,5, cała reszta na nr 3
Świerkowa zieleń idealnie pasuje do tego modelu i Modela. Sweter pięknie wykonany - jakby to była maszynowa robota. I ogromne zaskoczenie dla mnie, bo ja w 1992 roku zrobiłam ten sam sweter, tylko nie z tak szlachetnej włóczki jak alpaka, a troszkę gryzącej wełny polskiej produkcji w bardzo podobnym kolorze.
OdpowiedzUsuńSesja zdjęciowa znakomita. :)
Dzięki Jolu, stare gazetki zawsze się przydają.Wprawdzie z powodu życzeń Modela zrezygnowałam z warkoczy ale wzorek polecam na męski sweter. Pozdrawiam
UsuńHmmmmmm......aż zapachniało lasem. Sweter bardzo fajny taki klasyczny i nieprzeładowany detalami. Ja swojemu też planuję zrobić prosty sweter z warkoczem przy raglanie.
OdpowiedzUsuńDziękuję, taki właśnie miał byc delikatnie uwzorkowany. Pozdrawiam serdecznie
UsuńMoja przedmówczyni miała rację. Jakby spod maszyny wyszedł. Cudo.
OdpowiedzUsuńAniu, właśnie takie komentarze usłyszałam jak pokazałam go moim dziewiarkom, coś jest w tej ręcznej maszynie. Pozdrawiam
UsuńBoski jest! Sweter oczywiście.. ale i obaj modele niczego sobie ;)
OdpowiedzUsuńGenialnie dopracowany! i bardzo stylowy, po prostu idealny! gratuluję :D
Asiu, komplement z Twoich ust cieszy szczególnie. Fajnie,że znalazł uznanie u Ciebie, a ja nie czuję się najlepiej jako projektantka, wolę Was podglądać, bo ze mnie chyba wykonawca lepszy niż projektant. Pozdrawiam druciarsko!
UsuńŚwietny sweter, klasyka w najlepszym wydaniu :)))
OdpowiedzUsuńTo mi się udało , bo takie właśnie było zamówienie, klasyczny i stonowany. Pozdrawiam
UsuńPiękny wzór i wspaniałe wykonanie:) I nawet ten kolor mi się spodobał:) Nie lubię robić dwóch rękawów na jednym drucie a Tobie to ładnie wychodzi:) Napisałam Ci mail pod poprzednim postem w sprawie wzoru na ażurek:) pozdrawiam
OdpowiedzUsuńDziękuję Basiu, na maila odpowiem jutro.Polecam dwa rękawy na dwóch zestawach drutków z żyłką. Pozdrawiam
UsuńŚwietny, idealne wykonanie. Podziwiam doskonałość tego sweterka. Serdecznie pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńDziękuję Ulu, cieszę się bardzo,że się podoba.Pozdrawiam
UsuńSweter pięknie wygląda samodzielnie i na modelu .
OdpowiedzUsuńPozdrawiam Ewa
Ewuniu, dziękuję, fajnie,że się podoba.Pozdrawiam druciarsko!
UsuńŚliczny! Dopracowany w każdym szczególe,zwłaszcza w okolicach dekoltu.I Małżonek pewnie nosi z dumą sweterek wydziergany przez osobistą żonę ;) Buźka!
OdpowiedzUsuńMałgosiu, dla osobistego Modela staram się szczególnie, dobrze,że alpaka mięknie w praniu, bo podczas przymiarek podgryzała. Pozdrawiam cieplutko!
UsuńFantastyczna robota Gabi. Mistrzowska precyzja w każdym detalu .Pozdrawiam Ciebie i Modela:-)
OdpowiedzUsuńDziękujemy za komplementy i pozdrowienia. Po takich komentarzach rozpływam się z dumy. Pozdrawiam cieplutko!
UsuńPiękny kolor, piękne wykonanie, piękny wzór. Mistrzowskie wykonanie. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńDziękuję za komplementy, w razie czego, chętnie się podzielę wzorkiem.Pozdrawiam druciarsko!
UsuńRobi wrażenie, chyba każdy facet chciałby mieć podobny sweter. Wszystko wyważone, nie ma za dużo wzorów, bo tego mężczyźni nie lubią, a romby doskonale podkreślają jego wyjątkowość.
OdpowiedzUsuńCieplutko pozdrawiam:)
Martusiu, takie były założenia tego projektu. Klient bardzo wymagający, prułam nie jeden kawałek, ale w końcu jest taki jak miał być. Bardzo dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam druciarsko!
UsuńAbsolutnie, żadna maszynowa robota! Wygląda cudownie, kolor jest prześliczny, a wzór z przodu - super!
OdpowiedzUsuńDziękuję Dorotko, wzór bardzo męski jest moim zdaniem. Pozdrawiam druciarsko!
UsuńŻadnego porównania do maszynowego nie będzie bo z daleka widać, że to ręczna, precyzyjna, mistrzowska robota wiec z żadną maszyną nie ma co się porównywać. Gabrysiu dekolt wykończyłaś przecudnie, jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej precyzyjności.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko :)
Jolu, mój Model wymagający jest.Poza tym to taka moja wizytówka, a co! Włóczka też dodała uroku sweterkowi, a przekręcane oczka w ściągaczu równo się układają >Dziękuję i pozdrawiam druciarsko!
UsuńKawałek dobrej roboty.
OdpowiedzUsuńpozdrawiam
Dziękuję Aniu, pozdrawiam serdecznie!
UsuńGabrysiu, chłopowi też czasami coś się należy , Ty wywiązałaś się z tego zadania koncertowo! Sweterek bardzo męski , w pięknym kolorze a dekolt to już mistrzostwo świata:) Pięknie wyszło:))
OdpowiedzUsuńTo prawda Wiolu, należy Mu się bo pomaga i pruje jak trzeba, odmówił robienia za manekin to uczciwie kupił mi na urodzinki prawdziwego manekina. Fajnie,że sweterek się podoba, bo bardzo się starałam i prułam co nieco, a dekolt obmyśliłam starannie. Pozdrawiam druciarsko!
UsuńSweterek śliczny. Dopracowany w każdym szczególe! Podziwiam, tym bardziej, że musiałaś dużo czasu i pracy poświęcić na taki projekt. Gratuluję!
OdpowiedzUsuńPa, Marta
Martuś, dzięki serdeczne.Projekty autorskie to zawsze dużo pracy i prucia, nawet jak się ma wzór strukturalny, bo przecież najtrudniej dopasować sweter do właściciela. No i jeszcze w gust się wstrzelić.Pozdrawiam druciarsko!
OdpowiedzUsuńno no, to Ci dopiero model!!! Prosimy częściej bo męskiej mody jak na lekarstwo! :)
OdpowiedzUsuńzainteresował mnie opis tego męskiego sweterka,własnie robię mężowi i boje sie tego wykończenia w serek nie wiem jak się do tego zabrać może podpowiesz
OdpowiedzUsuń